Hodně maturantů dělá během přípravy na tuto velkou zkoušku mnoho chyb. V zásadě je jedno, zda vědomě nebo nevědomky. Jaké chyby to jsou, jak se jim vyhnout a jak se na maturitu nachystat?

1) nastavte si správně hlavu

Maturita, už jen to slovo má kolem sebe silnou auru důležité zkoušky, kterou nesmíme pokazit. Stres se tak dostaví ještě předtím, než k maturitě vůbec jdeme. Jako první si uvědomme, že maturita nemusí být složitá. Možná vás straší rodiče nebo kamarádi, ale je to stále jen zkouška. I když větší. Na druhou stranu k maturitě nemůžeme přistupovat stylem: ono to nějak dopadne. Laxní přístup se nevyplácí. A nyní to nejdůležitější: najděte si příjemnou rovnováhu mezi těmito dvěma extrémy. Správně si to nastavte v hlavě a uvidíte, že s tím vám učení i samotná zkouška půjde lépe.

práce

2) pozor na okno

Právě již výše zmíněný stres může způsobit, že během zkoušení dostaneme tak zvané okno. V hlavě prázdno a na nic si nemůžeme vzpomenout. A jaká je na to rada? Nemlčte, mluvte, cokoliv alespoň trochu k tématu nebo látku z jiné otázky. I omáčkou můžete hodně věcí „okecat“. A když vám pak učitel trochu pomůže, krizi tak pravděpodobně zažehnáte.

3) neučte se přes noc

Ideální na učení látky je brzy po probuzení a dopoledne. Mozek a hlava jsou totiž odpočinutí po nočním spánku. Učení se na úkor spánku tak vyhlaste stopku.

muž

4) půjčené vypracované otázky

Je to jednoduché, vypracované materiály jste za drobný peníz koupili od kamaráda. Ale, nemáte žádnou záruku za správnost. Navíc vám styl vypracování nemusí sedět a také, když si otázky zpracujete sami, zároveň se tím učíte.

5) učíte se bez organizace

Učení na maturitu vyžaduje určitý systém. Pokud se budete učit, co vás zrovna napadne, bude v tom časem chaos. Připravte si plán nebo osnovu učení a to dodržujte. Učte se zodpovědně. Když budete vědět, že jste přípravě dali maximum, podpoří to vaše sebevědomí u zkoušky.

Hodně štěstí!

About devene

administrator