Ano, i lepidlo je spojovací materiál a jistě ví každý, nejenom m už ?i, že je jich více druhů a každé se hodí k něčemu jinému. Jedno je speciálně k lepení papíru, druhé třeba k lepení gumy a třetí na dřevo. Je tedy naprosto běžnou věcí, že pokud potřebujeme spojit některé materiály, musíme se poučit, čím by to bylo nejlepší. Takže například asi nikdo nebude k sobě dva papíry spojovat hřebíkem.
Zvláštní pozornost si zasluhuje dřevo, neboť to se sice dá spojit jednak lepidlem, ale také například vruty, nebo šrouby. Jaký je rozdíl mezi nimi jistě víte. Že ne?
Šroub se musí vložit do předem vyvrtané díry, protože sám od sebe se neumí do dřeva zavrtat. A navíc, aby skutečně držel, je třeba z druhé strany nasadit protikus a dotáhnout. Většinou to bývá matka, nebo takové motýlky, to už jistě znáte. Vrut protikus nepotřebuje, protože se umí zavrtat do dřeva skutečně pevně a také tam pevně drží. Výhoda oproti lepení je ta, že se dají spojené věci zase hezky rozebrat.
Nuže, nyní víme, že vruty se používají do dřeva. Možná i do železa, ale to jsem ještě nikdy neviděl. Nebudu vás mást hloupými vtípky a raději hned napíši, že vrtů je děsná spousta. Dělí se podle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, podle závitu, podle drážky a jsou ti ještě další a další dělení. Pokud je potřebujete koupit, je nejlépe říci prodavači nač je potřebujete a on vám většinou vybere sám. Vám pak stačí znát jen délku a zda chcete celý závit či je do polovinu vrutu.
Takže když řeknete prodavači, že chcete vruty do dřevotřísky o délce pět centimetrů, jistě vám poradí i materiál. Ono totiž záleží, kde budou spoje, zda vevnitř, nebo budou vystaveny povětrnostním vlivům. A nekupujte, kde vás napadne. Pamatujte si, že nejkvalitnější zboží nakoupíte na internetu, a to v obchodě, na který máte o něco výše odkaz. Postačí vám na něj kliknout.